TEKNEDE YAŞAM

 

Teknede Yaşam ve Kurallar

Hayalinizdeki tatili rahat ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için birkaç ana güvenlik kuralını ve tekne hakkında bazı şeyleri bilmeniz yararlı olacaktır.

Can Yelekleri

Tehlike anında rahat ulaşabilmeniz amacıyla, Can yelekleri tüm kabinlerde yatakların altında veya genel oturma alanında bulunmaktadır. Can Yeleği, suyun içindeyken başınızın denizin üzerinde kalmasını sağlayacak ve düzgün nefes almanızı sağlayacak pozisyonda tutacak şekilde dizayn edilmiştir.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Geçici bir dönem için toplu yaşam alanı olan teknede herkesin rahat ve güvenli bir tatil keyfi sürebilmesi için bazı şeylere dikkat edilmesi gerekmektedir. Toplu veya kişisel kullanılan eşyaların toplu olarak tutulmalıdır, çünkü düzenli şekilde tutulmayan ve güvenlik önlemi alınmamış eşyaların rüzgardan uçma olasılığı vardır. Toplu alanlarda dinlediğimiz muziğin sesini fazla açmamalı, kısıtlı su miktarı bulunduğundan suyu tasarruflu kullanmalı, peronelin servis saatlerine, yemek saatlerine, doğaya saygılı olmalı, tedbirli ve temkinli olmalı, Teknenin hareket halinde olmasına dikkat ederek denize girilmelidir.

Teknede Ayakkabı Yasaktır

Sokakta giydiğiniz normal ayakkabılarınız bota kesinlikle kabul edilmemektedir. Ayrıca tahta zemin olan yerlerde yalın ayak yürümek de yatta bir kuraldır. Güverte civarında (içinde değil) dolaşmak için yumuşak tabanlı ayakkabılar kullanılabilir.

Su

Teknede su sınırlıdır. Dolayısıyla alınacak duşlar kısa tutulmalı ve diş fırçalamalarında suyu boşa akıtılmamalıdır.

Elektrik

Elektrik genllikle 12 ve 24 volt tur. Dolapların soğutulması klimalar için jenaratör kullanılmaktadır. Elektrikli aletlerin kullanmı için belirli saatlerde jenaratör çalıştırılmaktadır.

Deniz Tutması

Deniz tutması sık sık karşılaştığımız bir durumdur. Yanınıza deniz tutması hapı alabilirsiniz. Yatlarımızda deniz tutmasını önleyici haplarımız bulunmaktadır.

Sigara

Teknenin ve kendi guvenliğiniz için kapalı alanlarda, kabinlerde sigara içmemenizi tavsiye ederiz.